W I LO PUL im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Dębem Wielkim odbyło się szczególne wydarzenie pod nazwą „Dzień ze stołeczną Policją”. Inicjatywa zorganizowana przez funkcjonariuszy Wydziału Doboru Komendy Stołecznej Policji miała na celu zaprezentowanie specyfiki pracy w Policji oraz ułatwienie kontaktu z osobami zainteresowanymi wstąpieniem do formacji. Uczestnicy mieli okazję poznać różne aspekty pracy policjantów, w tym sprzęt wykorzystywany w służbie oraz techniki interwencji.
Program wydarzenia obejmował dynamiczne pokazy przeprowadzone przez Wydział Doskonalenia Zawodowego KSP, podczas których prezentowano techniki interwencji oraz realistyczne sytuacje z codziennej pracy Policji. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali także pokaz tresury psów służbowych, który uwypuklił kluczową rolę tych zwierząt w działaniach policyjnych. Dodatkowo, przedstawiono zasady ruchu drogowego, co umożliwiło uczestnikom lepsze zrozumienie pracy funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego.
W trakcie „Dnia ze stołeczną Policją” mieli także możliwość zapoznania się z wyposażeniem wykorzystywanym w różnych typach służby. Na terenie szkoły zaprezentowano sprzęt używany przez samodzielne pododdziały kontrterrorystyczne, skutery wodne, radiowóz marki Cupra oraz motocykle policyjne. Ponadto, pracownicy Wydziału Doboru KSP prowadzili rozmowy z młodzieżą, odpowiadając na pytania dotyczące rekrutacji oraz kariery w Policji. Wydarzenie to odzwierciedla zaangażowanie Komendy Stołecznej Policji w promowanie wizerunku swojej formacji oraz pozyskiwanie nowych kandydatów do służby.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: „Dzień ze stołeczną Policją” w I LO PUL w Dębem Wielkim
Zobacz Także



