W nocy policjanci grodziskiej „drogówki” zatrzymali mężczyznę w związku z nieczytelnymi tablicami rejestracyjnymi oraz dużą ilością paliwa w jego pojeździe. W trakcie kontroli odkryto 12 baniek z olejem napędowym, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, zagrażający mu karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli osobowe renault, którego tablice były częściowo zakryte czarną substancją. Zanim jeszcze podjęli działania kontrolne, pojazd wzbudził ich podejrzenia, które potwierdziły się podczas inspekcji. W bagażniku oraz pod siedzeniem samochodu policjanci znaleźli 12 pojemników paliwa, a także wąż ogrodowy, który został wykorzystany do transportu paliwa.
W trakcie dalszej kontroli pojazdu, funkcjonariusze znaleźli dodatkowe przedmioty, w tym obcęgi do cięcia i kurtkę z logo firmy budowlanej. To prowadziło ich do placu budowy położonego w okolicy, gdzie potwierdzono kradzież. Właściciel terenu wskazał na uszkodzone wlewy paliwa w pojeździe, a także zauważył przeciętą siatkę, przez którą można było nielegalnie dostać się do samochodów. Dzięki zebranym materiałom śledczy mogli szybko sformułować zarzut kradzieży, a sprawa została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Łowy na przestępców: Policja zatrzymała kierowcę z kradzionym paliwem
Zobacz Także




