Nietrzeźwy kierowca zatrzymany pod Komendą Stołeczną Policji


W minionym tygodniu doszło do incydentu pod Komendą Stołeczną Policji, gdzie funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna prowadził pojazd z prawie 3 promilami alkoholu we krwi, co zwróciło uwagę policjanta z Wydziału Ochrony Placówek Dyplomatycznych. Jak się dodatkowo okazało, miał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz spowodował wcześniejszą kolizję drogową.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór, kiedy srebrny Nissan pojawił się pod komendą. Kierowca, nie włączając świateł, wzbudził zainteresowanie policjanta, który postanowił interweniować. Pomimo zalecenia do zatrzymania się, mężczyzna próbował uciec, co skutkowało szybkim działaniem funkcjonariusza, który zdołał otworzyć drzwi pojazdu i zabezpieczyć kluczyki, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Po zatrzymaniu 45-letni Polak został poddany badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało niemal 3 promile. Pasażer pojazdu, 24-latek, miał przy sobie narkotyki, co również zwróciło uwagę funkcjonariuszy. Kierowca usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Incydent ten podkreśla rolę policji w zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach oraz skuteczne reagowanie w sytuacjach zagrożenia.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Nietrzeźwy kierowca zatrzymany pod Komendą Stołeczną Policji

Średnia ocena:4.67 Liczba ocen:23


Zobacz Także