Kolejna operacja policji mająca na celu zwalczanie nielegalnego hazardu zakończyła się sukcesem. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, we współpracy z Mazowieckim Urzędem Celno-Skarbowym, przeprowadzili kontrolę lokalu w Warszawie, gdzie znajdowały się automaty do gier. Akcja miała miejsce po wcześniejszym zebraniu informacji operacyjnych dotyczących nielegalnej gry na terenie dzielnicy.
Policjanci, po uprzednim zebraniu i szczegółowej analizie danych, podjęli decyzję o skontrolowaniu wytypowanego miejsca. W ubiegłą środę, podczas wspólnej akcji, doszło do próby wejścia do lokalu znajdującego się przy ul. Ząbkowskiej. Gdy osoba przebywająca w środku nie otworzyła drzwi, funkcjonariusze zdecydowali się na siłowe wejście. Wewnątrz zastała obywatelkę Ukrainy, której tożsamość poddano weryfikacji.
W trakcie przeszukania lokalu policjanci odkryli osiem uruchomionych automatów do gier hazardowych, które nie były objęte wymaganym zezwoleniem. Zostały one zabezpieczone przez urzędników celno-skarbowych, którzy przejęli dalsze prowadzenie sprawy. Dodatkowo, w lokalu znaleziono i zabezpieczono także kwotę ponad 7,5 tys. złotych. Współpraca między różnymi instytucjami ma na celu skuteczne zwalczanie nielegalnych działań związanych z hazardem w stolicy.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Policja zwalcza nielegalny hazard w Warszawie
Zobacz Także