W Warszawie odbyła się prezentacja sprzętu zakupionego przez Komendę Stołeczną Policji (KSP), która miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca 2025 roku w budynku Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Młodzież szkolna z Lwówka Wielkopolskiego miała okazję zapoznać się z nowymi środkami transportowymi i sprzętem policji, co miało charakter edukacyjny i promocyjny.
W trakcie prezentacji, która trwała od godziny 11:00 do 13:00, zaprezentowane zostały trzy projekty KSP, zrealizowane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, o łącznej wartości ponad 28 milionów złotych. Dzięki tym projektom, zasoby sprzętowe zostały dostosowane do dynamicznego rozwoju europejskiej sieci TEN-T, co jest istotnym krokiem w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Wśród zaprezentowanego sprzętu znalazły się nowoczesne środki transportowe, w tym policyjna Skoda oraz motocykl BMW. W zakresie dodatkowego wyposażenia policji przedstawiono m.in. bezzałogowy statek powietrzny, sonometr i analizator spalin, które zwiększają efektywność działań funkcjonariuszy. Uczestnicy wydarzenia mieli również możliwość zapoznania się z zasadami pracy policji oraz procedurami doboru do służby, co pozwoliło na lepsze zrozumienie roli policjantów w społeczeństwie.
Komenda Stołeczna Policji aktywnie uczestniczy w wydarzeniach o charakterze edukacyjnym i promocyjnym, co jest istotne w kontekście nadchodzącego okresu wakacyjnego. Poprzez takie działania starają się zwiększyć świadomość społeczną w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach, angażując młodzież i lokalne społeczności w dialog dotyczący bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności na drogach.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Prezentacja nowego sprzętu Komendy Stołecznej Policji w Warszawie
Zobacz Także