W Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy w Warszawie odbyło się spotkanie mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej zagrożeń związanych z używaniem środków odurzających. Bielański profilaktyk przedstawił nie tylko konsekwencje prawne związane z ich stosowaniem, ale również rolę mediacji jako narzędzia w rozwiązywaniu konfliktów. Zgromadzeni nauczyciele mieli okazję zapoznać się z walizką edukacyjną, której zawartość przybliża młodzieży problematykę narkotyków i dopalaczy.
Podczas szkolenia omówiono niebezpieczeństwa zdrowotne związane z substancjami odurzającymi oraz odpowiedzialność prawną wynikającą z kontaktu z tymi substancjami. Profilaktyk zwrócił uwagę na różnorodne zagrożenia dla uczniów, ale i dorosłych, wynikające z posiadania, udostępniania czy handlu narkotykami. Uczestnicy spotkania zyskali praktyczną wiedzę na temat konsekwencji, co ma na celu zwiększenie ich świadomości i odpowiedzialności.
Jednym z kluczowych elementów szkolenia była mediacja, która może pomóc w redukcji odpowiedzialności prawnej uczniów w sytuacjach konfliktowych. Funkcjonariusz podkreślił znaczenie współpracy Wymiaru Sprawiedliwości z Ośrodkami Mediacyjnymi, zauważając, że dialog oraz wczesna interwencja poprzez mediację mogą znacząco wpłynąć na sposób rozwiązywania problemów w społeczności szkolnej. Spotkanie potwierdziło, jak ważne jest ciągłe wsparcie i edukacja procesów profilaktycznych, aby zapewnić bezpieczne warunki dla uczniów i nauczycieli.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Profilaktyka w Szkole: Mediacja i Walizka Edukacyjna w Działaniach Policji
Zobacz Także