Podczas prowadzonych czynności poszukiwawczych, policjanci z Nasielska natrafili na nielegalną uprawę konopi w mieszkaniu 17-latka. Niespodziewane wizyty funkcjonariuszy były wynikiem wcześniejszych działań śledczych. Młody mężczyzna, po zauważeniu policji, zaczął działać nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych.
Po wejściu do mieszkania policjanci odkryli namiot, w którym znajdowały się doniczki z krzewami konopi. Młody człowiek próbował wyjaśnić, że zakupił rośliny w internecie i nie miał świadomości ich nielegalnego statusu. Mimo jego tłumaczenia, funkcjonariusze postanowili go zatrzymać, podejrzewając, że młodzieniec łamał prawo.
Po przetransportowaniu 17-latka do komisariatu, przeprowadzono dalsze czynności dochodzeniowe. W wyniku zgromadzenia materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzuty, co stawia go w obszernej sytuacji prawnej. Zgodnie z obowiązującym prawem, uprawa konopi, z wyjątkiem konopi włóknistych, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat. Rozwój sytuacji będzie monitorowany przez służby ścigania, które podejmą dalsze kroki w tej sprawie.
Źródło: Policja Warszawa
Oceń: Rozpoczęcie działań przez Policję w Nasielsku, zatrzymanie młodego mężczyzny za uprawę konopi
Zobacz Także