Utrudnienia w Ruchu podczas Finału Pucharu Polski na PGE Narodowym


Finał Pucharu Polski, który odbędzie się 2 maja na PGE Narodowym, przyciągnie na stadion dziesiątki tysięcy kibiców. W związku z organizacją tak dużego wydarzenia, mieszkańcy Warszawy muszą się liczyć z istotnymi utrudnieniami w ruchu drogowym, szczególnie w rejonie stadionu i na Saskiej Kępie. Policja zapowiada wzmożone działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa zarówno uczestnikom meczu, jak i mieszkańcom stolicy.

Rywalizację o Puchar Polski stoczą zespoły Górnika Zabrze oraz Rakowa Częstochowa, a pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 16:00. Już od godziny 14:00 do 16:00, na terenie Saskiej Kępy wjazd będą miały jedynie pojazdy posiadające identyfikatory SK, taksówki, jednoślady oraz autobusy komunikacji miejskiej. Pozostali kierowcy nie będą mieli wstępu do strefy określonej przez następujące ulice: Aleję Poniatowskiego, Aleję Waszyngtona, Międzynarodową, Aleję Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński.

Policja zastrzega również możliwość zamknięcia innych ulic sąsiadujących z stadionem, takich jak Sokolej, Zamoście oraz Alei Zielenieckiej, w zależności od sytuacji. Po zakończeniu meczu, jeśli nie będzie dogrywki, możliwe zamknięcie Mostu Poniatowskiego i przejazdu od Ronda Waszyngtona do Ronda de Gaulle’a planowane jest na godzinę 17:45. Organizacja zabezpieczenia i nadzór nad bezpieczeństwem będą realizowane przez różne jednostki stołecznego garnizonu Policji, które będą wspierane przez funkcjonariuszy z innych regionów Polski. W związku z powyższym, zaleca się korzystanie z Warszawskiego Transportu Publicznego, aby uniknąć problemów komunikacyjnych.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Utrudnienia w Ruchu podczas Finału Pucharu Polski na PGE Narodowym

Średnia ocena:4.79 Liczba ocen:24


Zobacz Także