Wsparcie Policji podczas Półmaratonu Warszawskiego i Biegu na Piątkę


W niedzielę, na ulicach Warszawy odbył się 116. Półmaraton Warszawski oraz „New Balance bieg na piątkę”, w którym wzięło udział blisko 20 tysięcy uczestników. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali zarówno służby medyczne, jak i stołeczni policjanci. Interwencja policji okazała się kluczowa w sytuacji, gdy jeden z biegaczy upadł i wymagał natychmiastowej pomocy. Mundurowi wykazali się profesjonalizmem, a ich działanie przyczyniło się do szybkiej reakcji medycznej.

Trasa biegu, sięgająca 21 kilometrów, rozpoczęła się na moście Poniatowskiego po stronie praskiej i przebiegała przez warszawskie Śródmieście, Żoliborz i Bielany, kończąc na błoniach Stadionu Narodowego. Obecność funkcjonariuszy policji była nieodzownym elementem zabezpieczenia imprezy masowej, zapewniającym komfort biegaczy i ich bliskich.

Podczas „New Balance biegu na piątkę” doszło do incydentu, w którym jeden z uczestników stracił równowagę i uderzył głową w asfalt. Policjanci na miejscu niezwłocznie przenieśli mężczyznę poza trasę i udzielili mu pierwszej pomocy, monitorując jego stan zdrowia. Po wezwaniu służb medycznych, ratownicy przybyli na miejsce i przejęli opiekę nad poszkodowanym. Działania stołecznej policji w kontekście bezpieczeństwa biegów potwierdzają ich zaangażowanie w zapewnienie ochrony oraz komfortu uczestników imprez sportowych w stolicy.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Wsparcie Policji podczas Półmaratonu Warszawskiego i Biegu na Piątkę

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:21


Zobacz Także