Zatrzymanie sprawcy ataku na pasażerkę autobusu w Warszawie

Bianka Kabata

Bianka Kabata


W ostatnich dniach w Warszawie doszło do poważnego incydentu, w trakcie którego 51-letnia pasażerka autobusu została zaatakowana przez mężczyznę. Policja, dzięki szybkiej reakcji i intensywnym działaniom operacyjnym, zatrzymała sprawcę zaledwie dzień po złożeniu zeznań przez pokrzywdzoną. 38-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z tym brutalnym atakiem. Zarzuty obejmują zarówno znieważenie grupy osób narodowości ukraińskiej, jak i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu ofiary.

Incydent miał miejsce w minioną sobotę, kiedy to mężczyzna najpierw zaczął wyzywać inną kobietę, prawdopodobnie ukraińskiego pochodzenia. Kiedy 51-latka zareagowała i stanęła w jej obronie, mężczyzna uderzył ją w twarz. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez świadka, co okazało się istotnym dowodem dla policji. Funkcjonariusze z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI natychmiast przystąpili do działania, zabezpieczając nagrania z monitoringu autobusowego.

Dzięki współpracy z pokrzywdzoną i analizie zebranych dowodów, funkcjonariusze byli w stanie szybko ustalić tożsamość napastnika. Po zatrzymaniu mężczyzna został przewieziony do komendy, gdzie przedstawiono mu zarzuty dotyczące zarówno znieważenia jak i naruszenia nietykalności osobistej. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ, gdzie będą prowadzone dalsze czynności. Wydarzenia te pokazują, jak ważna jest szybka reakcja służb w przypadku przestępstw z nienawiści oraz agresji wobec innych ludzi.

Źródło: Policja Warszawa


Oceń: Zatrzymanie sprawcy ataku na pasażerkę autobusu w Warszawie

Średnia ocena:4.52 Liczba ocen:14


Zobacz Także