Na Krakowskim Przedmieściu kręcone są zdjęcia do nowej, kinowej wersji „Lalki” Bolesława Prusa. Ekipa filmowa przez dwa tygodnie przeprowadzi sesje zdjęciowe w okolicach pałacu Staszica, gdzie odtworzony zostanie sklep Stanisława Wokulskiego. W związku z tym, od 9 października na pewien czas zamknięty zostanie przejazd między ulicami Królewską a Świętokrzyską, co wpłynie na ruch pieszy i kołowy.
Podczas trwania zdjęć do filmu, istotne zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w okolicy Traktu Królewskiego. Fragmenty ulic Oboźnej i Kopernika w pobliżu pomnika Mikołaja Kopernika będą niedostępne dla kierowców, co ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno dla ekipy filmowej, jak i przechodniów. Ulice te mają zostać ponownie otwarte dla ruchu 22 października.
Warto również zauważyć, że niedostępność Traktu Królewskiego nie ogranicza się tylko do odcinka, który jest zamknięty z powodu zdjęć. Będą miały miejsce także weekendowe zamknięcia od Miodowej do Świętokrzyskiej do końca października, co uczyni z tego obszaru deptak dla pieszych oraz rowerzystów. Autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 503, E-2 oraz N44 będą kursować objazdami, co zostało szczegółowo opisane na stronach tramwajowych i informacyjnych Miasta Stołecznego Warszawy.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Filmowcy kręcą nową adaptację „Lalki” na Krakowskim Przedmieściu
Zobacz Także