Mieszkańcy Warszawy w wieku 60+ mogą już rejestrować się na 8. edycję Warszawskiej Olimpiady Seniorów, która odbędzie się w dniach 19-26 września 2025 roku. Inicjatywa ta ma na celu promowanie aktywności fizycznej oraz integrację seniorów, a zapisy trwają do 22 czerwca. W olimpiadzie wezmą udział warszawscy olimpijczycy, co doda wydarzeniu dodatkowego uroku, podkreślając znaczenie aktywnego stylu życia. Osoby chętne do uczestnictwa mogą wybrać jedną z 13 dyscyplin sportowych.
Olimpiada Seniorów to wydarzenie cykliczne, które każdego roku przyciąga mieszkańców stolicy pragnących aktywnie spędzić czas. Tegoroczna edycja zostanie zorganizowana na różnych miejskich obiektach sportowych, co podkreśla zaangażowanie miasta we wspieranie społeczności senioralnej. Impreza ma na celu nie tylko rywalizację w duchu fair play, ale również możliwość nawiązania nowych znajomości oraz wspólnej zabawy, co jest niezwykle istotne dla zdrowia psychicznego i fizycznego uczestników.
Wśród 13 konkurencji sportowych, które będą dostępne podczas olimpiady, znajdują się dyscypliny takie jak: lekkoatletyka, pływanie, nordic walking, szachy, brydż oraz tenis stołowy. Uczestnicy będą mogli wybrać maksymalnie trzy z nich. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony internetowej, co ma na celu ułatwienie procesu dla zainteresowanych. Organizatorzy, w tym Urząd Miasta Warszawa oraz Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa, zapraszają wszystkich seniorów do wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.
Źródło: Urząd Miasta Warszawa
Oceń: Rozpoczęły się zapisy na 8. Warszawską Olimpiadę Seniorów
Zobacz Także



